O Společnosti

Jméno Makovec je na Prostějovsku spojováno s řeznickým řemeslem již od začátku 19. století. Tradice poctivého řeznického umu se v rodině přenášela z generace na generaci a neukončilo ji ani totalitní odebrání živnosti. Po uvolnění svobody podnikaní se v roce 1991 podařilo Aloisovi Makovcovi staršímu obnovit řeznickou živnost a navrátit jméno Makovec do širokého podvědomí.

V celé společnosti MAKOVEC a.s. nyní pracuje přes 1100 zaměstnanců, mezi něž patří i výborní absolventi středních a vysokých škol. Sídlem a administrativním centrem společnosti je budova s tradiční masnou zvanou „Centrál“ v centru města Prostějova na náměstí T.G. Masaryka. Jateční závod v Kostelci na Hané disponuje denní porážkovou kapacitou až 1000 kusů vepřového omračovaného plynem a 30 kusů hovězího dobytka. Suroviny jsou zde zpracovávány na moderních linkách nové bourárny. Čerstvé maso je z Jatečného závodu expedováno každý pracovní den vlastní flotilou chladírenských vozidel, která jsou vybavena citlivými teploměry napojenými online do informačního systému. Díky tomu má společnost trvalý a přesný přehled nad dodržováním teplotního řetězce, který je zásadní pro prvotřídní kvalitu masa a uzenin.

Závod výroby uzenin ve Smržicích se specializuje na produkci prémiové řady trvanlivých výrobků a tradiční uzeniny, která je uzena v tradičních udírnách na bukovém dřevě. Způsob nakládání a uzení bukovým dřevem dodává těmto výrobkům nezaměnitelnou chuť domácích uzenin. Tímto záměrem je naplňováno firemní heslo „Kvalita s tradicí“.

V roce 2011 byl nově vybudován Závod masné výroby v Držovicích, který stále splňuje nejvyšší hygienické standardy. Závod využívá nejmodernějších technologií, které jsou implementovány do výrobních procesů a výrobních linek, díky kterým se zde vyrábí velmi kvalitní uzeniny a uzenářské speciality. Dokladem o vysoké úrovni řízení jakosti jsou vystavené osvědčení a certifikace, díky nimž se stala dodavatelem nespočtu zdravotnických zařízení, armády ČR či školních jídelen po celé Moravě. Primárně se však společnost MAKOVEC a.s. zaměřuje na vlastní maloobchodní síť prodejen v České republice a na Slovensku (MAKOVEC s.r.o.). Prodejny prochází kontinuálními modernizacemi a přestavbami (tzv. remodeling prodejen) dle nejnovějších trendů.

Zákazník tak má možnost si vychutnat společně s prvotřídní kvalitou nabízeného sortimentu i příjemné moderní prostory remodelovaných prodejen. Hitem posledních let se staly teplé pulty s bohatou nabídkou teplých jídel a velkým výběrem příloh. Proto teplý pult naleznete v každé nové nebo nově remodelované prodejně.

bourarna

Firemní heslo „kvalita s tradicí“ vychází z dlouhodobě budované strategie celé společnosti – nabízet zákazníkům velmi kvalitní výrobky za přijatelnou cenu.

120+

prodejen

V maloobchodní síti MAKOVEC, a.s. (CZ) a MAKOVEC, s.r.o. (SK)

380+

produktů

Výsekové maso, uzeniny, masné výrobky

75+

teplých pultů

Pro rychlé občerstvení našich zákazníků

1100+

pracovníků

Ve výrobních závodech a prodejnách

Proč nakupovat u nás

Naše produkty vytváříme od A do Z. Máme vlastní PORÁŽKU, vlastní BOURÁRNU, vlastní VÝROBNY, vlastní VOZOVÝ PARK a vlastní SÍŤ PRODEJEN. Společným působením tak máme 100% dohled na našimi produkty včetně dopravy na naše prodejny a k našim zákazníkům.

podívejte se, proč nakupovat u nás

Seznamte se s námi

párky
řezníci

Závody

Prohlédněte si naše závody.

VÍCE

Produkty

Nechte se překvapit naši rozmanitou nabídkou vlastních produktů či dárkového sortimentu.

VÍCE
řezníci

Prodejny

Objevte prodejny ve Vašem okolí.

VÍCE
párky

Kontakty

Hledáte konkrétní osobu či závod nebo nám chcete napsat?

VÍCE
řezníci
párky
řezníci

Aktuality

Zajímají Vás naše nové výrobky, nové prodejny či aktuality z našeho okolí?

VÍCE