Co o nás řekli naši obchodní partneři

Uzeniny Beta

Se společností MAKOVEC a.s. spolupracuje naše firma dlouhá léta. Naše spolupráce je po těchto mnoha letech propracována snad k samé dokonalosti. Odebíráme mnoho výrobků, které jsou mezi našimi zákazníky velmi oblíbené. Ať se jedná o běžné výrobky, speciality, fermentované výrobky, vždy se jedná o chutné a kvalitní výrobky.

Zástupci společnosti přicházejí pravidelně s novinkami, které rádi zkoušíme a snažíme se je zařazovat do stálého sortimentu.

Společnost MAKOVEC a.s. používá k distribuci vlastní vozový park a řidiče, kteří jsou vždy velmi ochotní a slušní, což vede ke spokojenosti i našeho vedoucího skladu, protože se může spolehnout na vykrytí a dodání zboží v požadovaném množství a kvalitě.

Jiří Souček,
obchodní ředitel

Terno Olomouc

Supermarket Terno Olomouc se úspěšně pohybuje na trhu s prodejem potravin od roku 1997. Vlivem silné konkurence jsme se v roce 2016 zaměřili na zkvalitnění úseku masa a uzenin, které začalo mít velký vliv v rozhodování zákazníků kam půjdou nakoupit maso, ale i další potraviny.

Proto jsme se rozhodli oslovit společnost MAKOVEC a.s. o které jsme tolik slyšeli a zároveň byla regionálním dodavatelem. Provedli pro nás analýzu prodejů, zboží a navrhli novou strategii. 

Nadchla nás obrovská profesionalita založená na čerstvosti a kvalitě masa, spolehlivosti, perfektní a odborné obsluze, rychlé komunikaci a hlavně obrovské ochotě stát se naší součástí a podílet se na rozvoji naší společnosti, aby byla úspěšná, neustále rostla a byla první volbou pro naše zákazníky.

Rodinnou firmu MAKOVEC bych doporučil všem supermarketům, hypermarketům a dalším obchodním společnostem, které chtějí být úspěšné, ale nedaří se jim generovat takové zisky, jaké by chtěli.

 Ing. David Hoffman, 
ředitel supermarketu Terno Olomouc

Jelínek - Lahůdky z Hané

Naše spolupráce trvá přes dvacet let. Firma MAKOVEC a.s. nám dodává maso a uzeninu a my na oplátku zásobujeme jejich prodejny lahůdkami.

Jsme spokojeni s kvalitou i šíří nabízeného sortimentu. Je z čeho vybírat. Jsme rádi, že nás zásobuje lokální dodavatel a závozy nemusíme složitě plánovat. 

Blízkost našich provozů, profesionalita, stálost, spolehlivost, spolupráce dvou rodinných potravinářských firem z Hané - to vše nás na vzájemné osobní spolupráci těší.

Antonín Jelínek
majitel

Terno Zlín

Již od roku 2019 působí v supermarketu Terno Zlín tradiční řeznictví z Prostějovska. MAKOVEC a.s. nabízí svým zákazníkům široký sortiment masa a masných výrobků pocházejících z českého chovu. Na rozdíl od mnoha svých konkurentů má svůj jateční závod a tak může každodenně dohlížet na průběh a kvalitu na všech stupních výroby. U samotné prodejny je největší předností každodenní nabídka čerstvých produktů. Důraz je také kladen na profesionalitu prodavaček. Nezbytností je milé a vstřícné vystupování a informovanost o způsobu výroby a dalších informacích o produktech, jako je procentuální obsah masa, použité suroviny, nebo minimální trvanlivost.

V rámci dobrých vztahů je supermarketu Terno poskytnuta 2x ročně cena do soutěže, kdy zákazník nakoupí výrobky masny MAKOVEC a.s. a na základě toho může vyhrát hodnotnou cenu.

Zpočátku si řeznictví MAKOVEC a.s.  těžko získávalo stálé zákazníky, kteří pravidelně nakupují v supermarketu Terno Zlín, protože předchozí masna nasadila vysokou laťku. Ale během pár měsíců lidé poznali, pochopili, že kvalita je na stejné nebo možná vyšší úrovni a cestu do Makovce si našli.

Mezi samotné negativní recenze od jednotlivých zákazníků od začátku patřil pocit, že maso neodpovídá ceně či kvalitě a že maso nepovažují za čerstvé, ale před prodejem delší dobu skladované. Teď je zřejmé, že tyto výtky vycházely víceméně z neznalosti a nejistoty spotřebitelů nakupovat v nově otevřeném řeznictví.

V průběhu doby a hlavně dále v budoucnu bude patřit mezi hlavní hrozby zvyšování cen masa a masných výrobků, které mohou vést ke snížení poptávky po sortimentu od firmy MAKOVEC a.s.

Proto bude nezbytně nutné se s těmito negativními faktory vypořádat a ukázat, že ve Zlínském kraji patří mezi jedničky na trhu.

Ing. Dominik Torma
referent marketingu

Základní škola a mateřská škola Prostějov, Melantrichova 60

Naše škola odebírá maso a masné výrobky celou dobu, co jsem ředitelem, od Makovce. Jsem tomu rád. Jedná se o spolehlivého a stabilního dodavatele s kterým jsem nemusel řešit výpadky dodávky, kvalitu nebo jiný typ problému. Naopak vím, že jsou flexibilní a vedoucí jídelny to leckdy vyřeší nenadálý problém. Celý život žiji v Prostějově a tak tuto firmu a její působení znám i jako zákazník posledních třicet let. Majitele znám osobně. Učil jsem jejich děti. Není to pro mne tedy pouze logo na hlavičce faktury, ale firma za níž stojí konkrétní lidé. Je to rodinná firma nabízející kvalitu. 

Mgr. Roman Pazdera
ředitel školy